‘Suphi Çoşkun mağdur edebiyatı yapıyor’

BES Başkanı Mustafa Yalınkaya Dipkarpaz Belediye Başkanı Suphi Coşkun’un mağdur edebiyatı yaptığını, işin iç yüzünün o şekilde olmadığını savundu.

Dipkarpaz Belediyesi’ne gelen haciz üzerine başkanın yaptığı açıklamaların gerceği yansıtmadığını savunan Mustafa Yalınkaya, Suphi Coşkun’un toplu iş sözleşmesine uymadığını ve çalışanın hakkını gasp ettiğini söyledi.

Yalınkaya Meydan Kıbrıs’a yaptığı açıklamasında şu sözlere yer verdi;
”Dipkarpaz Belediye Başkanı Suphi Coşkun tamamen düzmece bir hal ile mağdur edebiyatını oynuyor. Bizler, BES olarak toplu iş sözleşmesine uymamasından ve yasalara ayrkırı hareket etmesinden dolayı kendisine dava açtık. Elimizde belgeler var. Suphi Coşkun Belediye kaynaklarını kendi iş yerine aktarıyor. Bunları yaparken de 5195 sayılı yasanın 138. maddesine aykırı olarak yapıyor. Kendisi geçtiğimiz yıllarda değeri 16 bin stg bulan aracını alırken mali durumunu da bilmiyor muydu? Madem ki belediyenin durumu çok kötüydü niye bu aracı aldı? Suphi Coşkun ayda 18-20 bin maaş alırken çalışanlar haklarını alamıyor. Belediye kaynakları pervasızca harcanırken, malesef bugün belediyenin mali durumu kötü diyerek mağdur edebiyatı yapılıyor. 2017’de yapılan toplu iş sözleşmesine uymadığından ve çalışanın haklarını gasp ettiğinden dolayı kendisini dava ettik.Davayı da kazanacağımıza inanıyorum. Davayı kazanmamız halinde belediyenin aracını satıp, çalışanların haklarını ödettireceğiz 3 günlük tahsilatının (1-3 Ekim) 40 bin tl olduğunu iddia eden yalınkaya Coşkun’nun belediyeyi küçük düşürdüğünnü ifade etti. ‘’

Yalınkaya’nın yaptığı açıklama üzerine konuşan Dipkarpaz Belediye Başkanı Suphi Coşkun, Yalınkaya’nın bir sendika başkanı olarak yanlarında olması gerektiğini fakat tam aksine şov yaptığını savudu. Coşkun çalışanların maaşlarını günü gününe ödendiğini söyleyerek sadece hayat pahalılığının maaşlara yansıltılmadığını ifade etti. Coşkun açıklamasında bir çok belediyenin maaşları 3-4 ay geriden ödediğini hatırlatarak, niye bu belediyelere ayni şey yapılmıyor diye sordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir