Voyvodalar deport edilmeli!

GÜNDOĞMUŞ, TABURCU OLDU… Eray Gündoğmuş’un yüzüne defalarca yumrukla vurarak, elmacık kemiğinin parçalı kırılmasına neden olan saldırganlardan İsa Ayyıldız teminat emriyle doğrudan cezaevine gönderilirken, Fethi Çelik teminatla serbest bırakıldı ancak şartları yerine getiremediği için cezaevine gitti. Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırılan ve yüzünden ameliyat edilen Eray Gündoğmuş, taburcu oldu.

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da ülkemize üniversite eğitimi almak için gelen ve saniyeler önce market önünde tanıştıkları basın mensubu Eray Gündoğmuş’u öldüresiye döverek, hastanelik eden iki voyvoda, yargılanmak üzere cezaevine gönderildi.

Eray Gündoğmuş’un yüzüne defalarca yumrukla vurarak, elmacık kemiğinin parçalı kırılmasına neden olan saldırganlardan İsa Ayyıldız teminat emriyle doğrudan cezaevine gönderilirken, Fethi Çelik teminatla serbest bırakıldı ancak şartları yerine getiremediği için cezaevine gitti.

Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırılan ve yüzünden ameliyat edilen Eray Gündoğmuş ise hastaneden taburcu oldu.

“Vahim zarar”, “Ciddi darp” ve “Sarhoşluk” suçlamalarıyla tutuklanan zanlılar İsa Ayyıldız ve Fethi Çelik, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen teminat duruşmasında KKTC Başsavcılığı adına Savcı Aysın Bilgin, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Serkan Sakallı’yı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Sakallı, 27 Eylül’de saat 02.00’de Lefkoşa’da Beren Market önünde çıkan sözlü tartışmada, alkollü olan İsa Ayyıldız ve Fethi Çelik’in Lefkoşa’da sakin Ahmet Eray Gündoğmuş’un yüzüne elleri ile yumruk vurmak suretiyle adı edileni ciddi şekilde darp edip sol elmacık kemiğinin parçalı kırılmasına sebebiyet vererek vahim zarara uğrattıklarını anımsattı.

Polis memuru Serkan Sakallı, zanlıların 27 Eylül saat 23.00 raddelerinde Lefkoşa’da tespit edilerek derdest emri gereği tutuklandıklarını kaydetti.

Zanlıların gönüllü ifade verip suçlamaları kabul ettiklerini belirten Sakallı, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde ameliyat edilen müştekinin de dün taburcu olduğunu söyledi.
Zanlı İsa Ayyıldız’ın, Girne’de 22 Ağustos 2018 tarihinde iki polis memurunu görevinden men edip, darp ettiğine vurgu yapan Sakallı, zanlıya Rahatsızlık, Sarhoşluk ve Polisi Darptan dosya yapıldığına dikkat çekti.

Meseleyle ilgili tahkikatın tamamlandığını belirten Sakallı, şiddet eğilimi olan zanlı İsa Ayyıldız’ın tutuklu, zanlı Fethi Çelik’in tutuksuz yargılanmasını talep etti.

Zanlı İsa Ayyıldız’ın avukatı Özgü Özyiğit, müvekkilinin tutuklu yargılanmasına itiraz etti. Özyiğit, zanlı İsa Ayyıldız’ı ve kefil olabilecek iki tanığı dinleterek, yüksek lisans öğrenimi gören müvekkilinin tutuksuz yargılanmasını talep etti.

Savcı Aysın Bilgin, zanlıların methaldar olduğu vahim zarar suçunun ciddiyetine vurgu yapıp, özellikle zanlı İsa Ayyıldız’ın şiddet içeren suçlara meyilli olduğuna işaret etti ve tutuklu yargılanmasını talep etti.

Yargıç Temay Sağer, özellikle suçun ciddiyetine ve zanlı İsa Ayyıldız’ın serbest kalması halinde suç işleme eğilimi olduğuna bulgu yaptı.

Sağer, zanlı İsa Ayyıldız’ın bir ayı aşmamak üzere Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

Yargıç Sağer, zanlı Fethi Çelik’in ise yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 20 bin TL nakdi teminat yatırması, KKTC vatandaşı iki kefilin 100’er bin TL kefalet senedi imzalaması ve haftada iki gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşullarıyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir